Prírodná kozmetika priamo od výrobcu zo Slovenska

Spomaľte, zhlboka sa nadýchnite... Aromabalzam ako malý voňavý darček :)

08.11.2017 16:43

Áno, spomaľte, zhlboka sa nadýchnite a vychutnajte si srdce potešujúce, terapeutické vône...
V našom ponímaní spadajú aj ony, a vôbec aromaterapia v najširšom zmysle slova, pod koncepciu "SLOW BEAUTY" ("pomalá" = uvedomelá, udržateľná starostlivosť o krásu), ktorá v podstatnej miere vymedzuje našu tvorivú prácu.

Orechový olej - tak trochu nedocenené KOZMETIKUM

22.10.2017 14:00

Orechový olej - taký sympatický, taký "náš" - je v kozmetike zatiaľ neprávom trochu nedocenený, a to aj napriek tomu, že spektrom obsiahnutých mastných kyselín je blízky "lukratívnejšiemu" konopnému oleju. Rady by sme teda upriamili vašu pozornosť na tento úžasný dar prírody. V článku vám prinášame aj viaceré tipy na jeho domáce použitie :)

NOVINKY Modrej púpavy v lete urodené, jeseňou opradené...

28.09.2017 15:03

Tak ako v prírode, aj v Modrej púpave v lete "vyrástli" nejaké novinky a teraz na jeseň nám "dozrievajú" :) A keďže jeseň patrí z hľadiska starostlivosti o pleť k dôležitým obdobiam, chceme Vám ich predstaviť. Cieľom jesennej kozmetickej starostlivosti je najmä regenerácia a revitalizácia pleti. Stačí si len vybrať, či použijete náš vynovený pleťový olej, krém alebo maslo.

Špeciálne DÁMSKE oleje (novinka + redizajn)

19.08.2017 10:46

Na vrchole leta sme pre Vás dokončili jednu užitočnú novinku (výrobok, na ktorý sa nás pravidelne pýtajú zákazníčky najmä na trhoch či iných podujatiach) -  špeciálny olej na upokojenie, urýchlenie hojenia, zjemnenie a hydratáciu ženskej pokožky podráždenej holením alebo epiláciou - Dámsky olej po holení v krásnom vintage balení. A aby mu nebolo "smutno", tak sme v rovnakom duchu redizajnovali aj ďalší náš ženský olej - osvedčený Olej na dekolt.

FANTÁZIA - nový Odličovací olej

19.07.2017 10:46

„Zamilovala som sa... je jemný, nežný, voňavý a dúfam, že ma nikdy neopustí! “... aj takéto „rozšafné“ hodnotenie produktu sme dostali od spokojnej zákazníčky na náš Odličovací olej :) Už skoro rok a pol vyrábame tohto prírodného pomocníka krásy, a za ten čas žne zo všetkých strán len samé pozitívne ohlasy.  Teraz máme novú variantu "Odličováku" so sladko-mámivou vôňou ylang-ylangu - vyskúšajte :)

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V blogu sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Leto sladko vonia levanduľou :)

29.06.2017 22:49

Aj keď sa nepovažujem za úplnú "levanduľovú fanatičku", mám levanduľu veľmi rada. Odhliadnuc od vynikajúcich kozmetických účinkov (o tom ešte napíšem taký odbornejší článok), levanduľa je jednoducho klasika. A aj keď tento rok máme smolu a levanduľka v našej záhrade nám v zime vymrzla, užívam si jej sladkú vôňu denne pri výrobe levanduľových olejov, dezodorantov, balzamov...

Modrá púpava včera a dnes - alebo čo nám prinesie DPH...

20.05.2017 11:57

Rekapitulačný článok zo zákulisia Modrej púpavy - pred dôležitým bodom v našom vývoji - prechodom na platcu DPH. Aké boli naše začiatky, ako sa vyvíjali naše výrobné priestory, či vizuálna prezentácia výrobkov a čo náš najviac teší a motivuje k ďalšej práci...

Efekt(ív)ne skombinované produkty pre rôzne typy pleti

07.05.2017 22:54

Keďže tu práve máme najkrajší mesiac v roku, prečo by sme nemali rozkvitnúť do krásy aj my samotné? ;) Čisto prírodné kozmetické produkty (okrem toho, že nezaťažia našu pleť syntetickými zložkami) majú veľký potenciál pomôcť pokožke vyťažiť zo svojej genetickej "nádielky" maximum, a to pri akomkoľvek type pleti.

Už sa zelenajú - bylinkové mydlá s konopným mliekom :)

07.04.2017 12:46

Druhý článok zo zákulisia tvorby našich prírodných mydiel - tentoraz konopných alebo: "Čo nájdete v našich mydlách a nenájdete inde" ;) Chceme sa s Vami podeliť o radosť z ďalšieho prírastku do našej "mydlovej famílie"- z Mydla na problematickú pleť a z Lesného mydla.

Pravé verzus chemicky upravované maslá v kozmetike

21.03.2017 12:17

Kozmetické maslá sa stávajú čoraz obľúbenejšími v rámci produktov osobnej hygieny a starostlivosti o pokožku. Práve preto je dnes okrem používania pravých prírodných masiel také populárne chemicky meniť vlastnosti rastlinných olejov tak, aby sa dosiahla konzistencia masla.

Môj mydlový míľnik na ceste

01.03.2017 12:09

Vyrábať vlastné prírodné mydlá som mala v úmysle už dlho. Nielenže som sa s touto požiadavkou často stretala zo strany zákazníkov, ale bola to aj taká moja osobná výzva – veď aká je to výrobkyňa kozmetiky bez niečoho takého základného, ako je mydlo? Väčšina výrobcov práve mydlom asi začína, no ja som mala pred ním rešpekt – pravda, nechcela som len tak hocijaké mydlo, ale rovno mydlo „úžasné“ ;)

Leto vo fľaštičke alebo Čím sa potešiť v novembri

05.11.2016 01:56

Chýba Vám leto? Mne veru áno. Cítim to približne tak, ako v tej pesničke: "Léto, léto mý... strašně ráda bych ty chvíle vrátila, léto nádherný..." :) V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa v tomto zmysle najhorší mesiac v roku. Práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto"...

Keď priletí bocian: čisto prírodná detská kozmetika

18.10.2016 20:36

V Modrej púpave sa aktuálne tešíme z najnovšieho rodinného prírastku – 2-týždňového syna a synovca. Vcelku pochopiteľne sme teda v poslednom čase zaujatí okrem iného aj kozmetikou priaznivou pre mamičky a detičky. Tak sa v dohľadnej dobe (po nevyhnutnom testovaní a schvaľovaní výrobkov) máte na čo tešiť - okrem detského balzamíku a olejčeka nebude chýbať ani jemnulinké detské mydlo :)

Zubný prášok pre snehobiele zuby (stará švajčiarska receptúra)

18.09.2016 00:00

Dnes by sme sa s vami opäť rady podelili o návod na domácu výrobu užitočnej zdravej vecičky :) Ide o čisto prírodnú zubnú pastu v práškovej podobe podľa originálnej aromaterapeutickej receptúry vychádzajúcej zo starého švajčiarskeho receptu s hrdým názvom Švajčiarsky zubný prášok pre snehobiele zuby ;)

Kakaový príbeh

25.08.2016 02:27

Na kozmetickom trhu je k dispozícii veľké množstvo výrobkov s obsahom kakaového masla. Aj kvalita týchto výrobkov je veľmi rozmanitá a my sme zahrnutí záplavou často protirečivých informácií, pretože každý výrobca chváli to svoje. Orientácia a výber najvhodnejšieho produktu zo širokej ponuky sú pre bežného zákazníka náročnejšie, ako dohovoriť sa v čínskej dedine :) V tomto článku som zhrnula svoje vedomosti o výnimočnej surovine, akou kakaové maslo nesporne je.

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00

Moja bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam nádherne vonia a ja sa každý deň neviem dočkať, kedy si nájdem chvíľku, aby som vybehla von a obrala každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Chcem vám prezradiť osožné použitie letných byliniek, a to na pleť rozmaznávajúci bylinkový kompres (obklad).

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 00:00

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom som hľadala už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom mi totiž bývalo akosi nepríjemne a celý deň som mávala neodbytný pocit, že si to budem musieť potom zo seba poriadne pozmývať. Nakoniec som sa dopracovala k tomu, že som sa radšej ani nenatrela (našťastie mám pokožku celkom dobre znášajúcu slnko). „Vidíš, hovoril som ti to,“ povedal môj muž, ktorý natieranie opaľovacími krémami odjakživa neznášal...

Levanduľový kúpeľ nôh - rýchla a účinná relaxácia

30.05.2016 00:00

Po namáhavom pracovnom dni nás mnohokrát bolia nielen nohy, ale aj hlava. Pri pocite napätia, únavy, prepracovanosti, ale aj pri migréne, vynikajúco pomáha svojimi uvoľňujúcimi účinkami levanduľový esenciálny olejček. S blížiacimi sa letnými dňami neskutočne dobre padne osviežujúci, relaxačný a zároveň hojivý levanduľový kúpeľ nôh.

Pružná ako briezka - spevňujúci olej proti celulitíde

01.05.2016 00:00

S blížiacim sa teplejším počasím nám začína stále viac záležať na pružnej a hladkej pokožke celého tela. Jedným z najväčších nepriateľov je v tomto ohľade zaiste celulitíta. V tomto článku vám predstavíme sezónnu prírodnú zbraň práve proti nej ;)

Fialky pre krásu (návod na macerát a peeling)

01.04.2016 00:00

V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00

Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.

Nie je olej ako olej: mastná/akneózna verzus suchá pleť

12.03.2016 00:00

Ak sa vám pleťové oleje zdajú ako dobrá voľba pre vašu pleť, nemýlite sa: čisté oleje a olejové zmesi majú vynikajúce vyživujúce, hydratačné a zvláčňujúce účinky bez akýkoľvek balastných zložiek (teda bez zbytočných emulgátorov, parfumov, konzervantov...). V princípe neexistuje "lepší" a "horší" prírodný olej (samozrejme, reč je o za studena lisovaných, nerafinovaných, najlepšie panenských olejoch).

Propolisové kvapky do nosa – návod na domácu prípravu

16.10.2015 00:00

Donedávna som bývala prechladnutá relatívne často a ako iste viete, nie je to nič príjemné. Pokazená nálada, stohy papierových vreckoviek a následné putovanie zápalov krížom-krážom z nosa do hrdla, potom späť aj s pridruženým zápalom dutín, a takto so všetkou parádou nezriedka aj 3 týždne.

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Príprava osviežujúcej KVETINOVEJ VODY - fotonávod

01.08.2015 00:00
Ak ste prišli na chuť „kuchteniu“ domácej prírodnej kozmetiky, máme pre Vás ďalší návod, tentoraz na sviežu jemne aromatickú kvetinovú vodu. Môžete použiť ľubovoľné bylinky či kvetinky – podľa želaného účinku či Vašej vôňovej preferencie (levanduľa, ruža, medovka, mäta, verbena, rozmarín, harmanček...).

Návod na domácu prípravu zdravej bieliacej zubnej pasty

03.06.2015 00:00

Po návode na domácu prípravu krémového dezodorantu sa opäť hlásime s úplne jednoduchým, ale účinným receptom - tentoraz na prírodný prostriedok starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Pri domácej príprave tejto zubnej pasty presne viete, čo použijete, a okrem toho, že sa vyhnete rôznym pochybným zložkám, ktoré sú v komerčných pastách, vyhnete sa aj zbytočnému predraženiu.

Návod na jednoduchú prípravu krémového dezodorantu

15.05.2015 00:00
Ak sa Vám už zunovali komerčné dezodoranty, alebo ak si radi kozmetiku pripravujete sami, vyskúšajte recept na tento sympatický krémový dezodorant. Jeho výroba rozhodne nie je zložitá, a pritom funguje výborne :) Najväčším plusom prírodných dezodorantov je, že neobsahujú hliníkové soli.

Óda na pleťové oleje :) plus praktický tip na ich použitie

16.03.2015 00:00

Osobne si nemôžem vynachváliť okamih, keď som vymenila krémy a telové mlieka za oleje. Vážne, pokiaľ máte suchšiu pleť (alebo vek 30+), zabudnite na krémy a mlieka! Prírodný pleťový olej poskytne Vašej pleti tie najlepšie výživné látky (tzv. fytonutrienty). Okrem toho, že je omnoho efektívnejší než produkty na báze vody, a zároveň "neprepašuje" do Vašej pokožky syntetické, konzervačné zložky.