Blog

Efekt(ív)ne skombinované PRODUKTY pre rôzne TYPY PLETI

07.05.2017 22:54
Keďže tu práve máme najkrajší mesiac v roku, prečo by sme nemali rozkvitnúť do krásy aj my samotné? ;) Čisto prírodné kozmetické produkty (okrem toho, že nezaťažia našu pleť syntetickými zložkami) majú veľký potenciál pomôcť pokožke vyťažiť zo svojej genetickej "nádielky" maximum, a to pri akomkoľvek type pleti.

Už sa zelenajú - bylinkové mydlá s konopným mliekom :)

07.04.2017 12:46
Druhý článok zo zákulisia tvorby našich prírodných mydiel - tentoraz konopných alebo: "Čo nájdete v našich mydlách a nenájdete inde" ;) Chceme sa s Vami podeliť o radosť z ďalšieho prírastku do našej "mydlovej famílie"- z Mydla na problematickú pleť a z Lesného mydla.

Pravé verzus chemicky upravované maslá v kozmetike

01.03.2017 12:17
Kozmetické maslá sa stávajú čoraz obľúbenejšími v rámci produktov osobnej hygieny a starostlivosti o pokožku. Práve preto je dnes okrem používania pravých prírodných masiel také populárne chemicky meniť vlastnosti rastlinných olejov tak, aby sa dosiahla konzistencia masla.

Môj mydlový míľnik na ceste :)

01.03.2017 12:09
Vyrábať vlastné prírodné mydlá som mala v úmysle už dlho. Nielenže som sa s touto požiadavkou často stretala zo strany zákazníkov, ale bola to aj taká moja osobná výzva – veď aká je to výrobkyňa kozmetiky bez niečoho takého základného, ako je mydlo? Väčšina výrobcov práve mydlom asi začína, no ja som mala pred ním rešpekt – pravda, nechcela som len tak hocijaké mydlo, ale rovno mydlo „úžasné“ ;)

Kakaový príbeh

25.02.2017 02:27
Na kozmetickom trhu je k dispozícii veľké množstvo výrobkov s obsahom kakaového masla. Aj kvalita týchto výrobkov je veľmi rozmanitá a my sme zahrnutí záplavou často protirečivých informácií, pretože každý výrobca chváli to svoje. Orientácia a výber najvhodnejšieho produktu zo širokej ponuky sú pre bežného zákazníka náročnejšie, ako dohovoriť sa v čínskej dedine :) V tomto článku som zhrnula svoje vedomosti o výnimočnej surovine, akou kakaové maslo nesporne je.

Leto vo fľaštičke alebo Čím sa potešiť v novembri

25.02.2017 01:56
Chýba Vám leto? Mne veru áno. Cítim to približne tak, ako v onej českej pesničke: "Léto, léto mý... strašně ráda bych ty chvíle vrátila, léto nádherný..." :) V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa v tomto zmysle najhorší mesiac v roku. Práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto"...

Keď priletí bocian: čisto prírodná detská kozmetika

20.10.2016 20:36
V Modrej púpave sa aktuálne tešíme z najnovšieho rodinného prírastku – 2-týždňového syna a synovca. Vcelku pochopiteľne sme teda v poslednom čase zaujatí okrem iného aj kozmetikou priaznivou pre mamičky a detičky. Tak sa v dohľadnej dobe (po nevyhnutnom testovaní a schvaľovaní výrobkov) máte na čo tešiť - okrem detského balzamíku a olejčeka nebude chýbať ani jemnulinké detské mydlo :)

Zubný prášok pre snehobiele zuby (stará švajčiarska receptúra)

18.09.2016 00:00
Dnes by sme sa s vami opäť rady podelili o návod na domácu výrobu užitočnej zdravej vecičky :) Ide o čisto prírodnú zubnú pastu v práškovej podobe podľa originálnej aromaterapeutickej receptúry vychádzajúcej zo starého švajčiarskeho receptu s hrdým názvom Švajčiarsky zubný prášok pre snehobiele zuby ;)

''Kráľovský'' darček k Vášmu nákupu :)

08.09.2016 00:00
S blížiacim sa "orechovým obdobím" by sme radi upriamili vašu pozornosť na jeden úžasný dar prírody skrývajúci zdravie, silu a vitalitu. Vraj je to práve vlašský orech, ktorý je ten najzdravší zo všetkých orechov. Ako "supernutrient", superpotravina sa odporúča na každodennú konzumáciu, no nezanedbateľné účinky má tiež ako kozmetikum v podobe oleja. Olej z orecha vlašského (kráľovského) je naozaj olejom, ktorý si meno „kráľovský“ zaslúži.

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00
Moja bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam nádherne vonia a ja sa každý deň neviem dočkať, kedy si nájdem chvíľku, aby som vybehla von a obrala každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Chcem vám prezradiť osožné použitie letných byliniek, a to na pleť rozmaznávajúci bylinkový kompres (obklad).

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 00:00
Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom som hľadala už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom mi totiž bývalo akosi nepríjemne a celý deň som mávala neodbytný pocit, že si to budem musieť potom zo seba poriadne pozmývať. Nakoniec som sa dopracovala k tomu, že som sa radšej ani nenatrela (našťastie mám pokožku celkom dobre znášajúcu slnko). „Vidíš, hovoril som ti to,“ povedal môj muž, ktorý natieranie opaľovacími krémami odjakživa neznášal...

Levanduľový kúpeľ nôh - rýchla a účinná relaxácia

30.05.2016 00:00
Po namáhavom pracovnom dni nás mnohokrát bolia nielen nohy, ale aj hlava. Pri pocite napätia, únavy, prepracovanosti, ale aj pri migréne, vynikajúco pomáha svojimi uvoľňujúcimi účinkami levanduľový esenciálny olejček. S blížiacimi sa letnými dňami neskutočne dobre padne osviežujúci, relaxačný a zároveň hojivý levanduľový kúpeľ nôh.

Propolisové kvapky do nosa – návod na domácu prípravu

16.10.2015 00:00
Donedávna som bývala prechladnutá relatívne často a ako iste viete, nie je to nič príjemné. Pokazená nálada, stohy papierových vreckoviek a následné putovanie zápalov krížom-krážom z nosa do hrdla, potom späť aj s pridruženým zápalom dutín, a takto so všetkou parádou nezriedka aj 3 týždne.

Pružná ako briezka - spevňujúci olej proti celulitíde

01.05.2016 00:00
S blížiacim sa teplejším počasím nám začína stále viac záležať na pružnej a hladkej pokožke celého tela. Jedným z najväčších nepriateľov je v tomto ohľade zaiste celulitíta. V tomto článku vám predstavíme sezónnu prírodnú zbraň práve proti nej ;)

Fialky pre krásu :) - návod na macerát a peeling

01.04.2016 00:00
V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00
So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00
Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Óda na pleťové oleje :) Plus praktický tip pre ich použitie

16.03.2015 00:00
Osobne si nemôžem vynachváliť okamih, keď som vymenila krémy a telové mlieka za oleje. Vážne, pokiaľ máte suchšiu pleť (alebo vek 30+), zabudnite na krémy a mlieka! Prírodný pleťový olej poskytne Vašej pleti tie najlepšie výživné látky (tzv. fytonutrienty). Okrem toho, že je omnoho efektívnejší než produkty na báze vody, a zároveň "neprepašuje" do Vašej pokožky syntetické, konzervačné zložky.

Návod na jednoduchú prípravu zdravej (bieliacej) zubnej pasty

03.06.2015 00:00
Po návode na domácu prípravu krémového dezodorantu sa opäť hlásime s perfektným domácim receptom - tentoraz na prírodný prostriedok starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Pri domácej príprave tejto zubnej pasty presne viete, čo použijete, a okrem toho, že sa vyhnete rôznym pochybným zložkám, ktoré sú v komerčných pastách, vyhnete sa aj zbytočnému predraženiu.

Návod na jednoduchú prípravu krémového dezodorantu

15.05.2015 00:00
Ak sa Vám už zunovali komerčné dezodoranty, alebo ak si radi kozmetiku pripravujete sami, vyskúšajte recept na tento sympatický krémový dezodorant. Jeho výroba rozhodne nie je zložitá, a pritom funguje výborne :) Najväčším plusom prírodných dezodorantov je, že neobsahujú hliníkové soli.

Príprava osviežujúcej KVETINOVEJ VODY - fotonávod

01.08.2015 00:00
Ak ste prišli na chuť „kuchteniu“ domácej prírodnej kozmetiky, máme pre Vás ďalší návod, tentoraz na sviežu jemne aromatickú kvetinovú vodu. Môžete použiť ľubovoľné bylinky či kvetinky – podľa želaného účinku či Vašej vôňovej preferencie (levanduľa, ruža, medovka, mäta, verbena, rozmarín, harmanček...).

Nie je olej ako olej: mastná/akneózna verzus suchá pleť

12.03.2016 00:00
Ak sa vám pleťové oleje zdajú ako dobrá voľba pre vašu pleť, nemýlite sa: čisté oleje a olejové zmesi majú vynikajúce vyživujúce, hydratačné a zvláčňujúce účinky bez akýkoľvek balastných zložiek (teda bez zbytočných emulgátorov, parfumov, konzervantov...). V princípe neexistuje "lepší" a "horší" prírodný olej (samozrejme, reč je o za studena lisovaných, nerafinovaných, najlepšie panenských olejoch).

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00
Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.